facebook

Art Imperium zaprasza na wernisaż MUZA 2014

 

Wystawa w ramach Konkursu Publiczności – MUZA 2014

Wybrańcami publiczności w ubiegłorocznym Konkursie MUZA, organizowanym przez portal Art. Imperium, zostali: Dominika Maciejowska, Amonaria - Magda Maciaszek i Marek Strójwąs. Na wystawie w Kartonovni – Centrum Sztuki artyści zaprezentują zarówno najnowsze prace jak i wcześniejsze pokazujące ich potencjał twórczy.

Wernisaż: 23.04.2015 o godz. 19:00.

Kartonovnia - Centrum Sztuki, ul. Hoża 51, Warszawa.

Podczas otwarcia wystawy odbędzie się Loteria wizytówkowa ze specjalnie przygotowanymi przez Artystów i Art Imperium nagrodami :)

Wystawa czynna do 5.05.2015 r.

Kurator wystawy: Edyta Dzierż

Polish Business Club zaprasza na BusinessLunch networkingowy

BusinessLunch networkingowy: Fundusze unijne dla wsparcia innowacji, czyli jak finansować przemysł i rozwój w przedsiębiorstwie?

 

 

Potrzebujesz wiedzy na temat pozyskiwania środków na rozwój w przedsiębiorstwie? Chcesz wiedzieć w jaki sposób uzyskać fundusze unijne na opracowanie projektu innowacyjnego, by wzmocnić produktywność i efektywność działania swojego, jak również swojej firmy?

 

Polish Business Club organizuje 29.04.2015 o godz. 12.00 specjalny Bussines Lunch, pt.”Fundusze unijne dla wsparcia innowacji, czyli jak finansować badania przemysłowe i prace rozwojowe w przedsiębiorstwie?”.  Spotkanie odbędzie się restauracji Endorfina w pięknym Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal 2 w Warszawa.

Zapraszamy na stronę wydarzenia i do rejestracji na spotkanie  www.warsaw.plbclub.pl

 

Liczba miejsc jest ograniczona, a uczestnicząc dowiesz się:

 • Kto może uzyskać dofinansowanie na działania z zakresu B+R i w jakiej wysokości?
 • Jakie trzeba spełnić warunki, aby uzyskać dofinansowanie?
 • Jakie koszty i wydatki można pokryć z dotacji i w jakiej części?
 • Jakie zobowiązania wiążą się z finansowaniem projektu z zakresu B+R z funduszy unijnych?
 • Czy projekty informatyczne mogą być finansowane ze środków przeznaczonych na B+R?
 • Oraz dlaczego w ogóle warto sięgać po środki unijne przy finansowaniu badań i rozwoju?

 

Polish Business Club wyróżnia się tym, że jako jedyny spośród klubów biznesowych w Polsce daje możliwość do networkingu, a co za tym idzie, pozyskania niezwykle przydatnej wiedzy biznesowej. To także, a może przede wszystkim, możliwość poznania naszego klubu od wewnątrz i nawiązania cennych kontaktów biznesowych z członkami naszego klubu w kameralnej, familiarnej atmosferze.

 

Każdy uczestnik spotkania ma możliwość zaprezentowania swojej działalności w krótkim wystąpieniu, co stanowi najbardziej skuteczną reklamę na rynku.

 

Przedsiębiorco! Kto ma lepiej wypromować Twoją firmę jak nie Ty sam?

 

Nie czekaj! Zarejestruj się już dziś! www.warsaw.plbclub.pl

Zaproszenie na III Polish Businesswoman Congress.

III Polish Businesswoman Congress.

Fenomenalne wydarzenie na którym nie może Cię zabraknąć.

Polish Businesswoman Congress, to jedyne w swoim rodzaju dwudniowe seminarium, podczas którego w jednym miejscu spotka się ponad 1500 przedsiębiorczych osób, żądnych wiedzy, kontaktów, szukających nowych możliwości.

To wydarzenie podczas, którego w panelach eksperckich oraz dyskusyjnych wystąpią najlepsi mówcy z międzynarodowym doświadczeniem i podzielą się swoją cenną wiedzą na temat brandingu, negocjacji, pasji, budowania zespołów pracowniczych, wolności finansowej, inwestowania w nieruchomości, prawa w biznesie, zdrowego stylu życia czy też wizerunku kobiet w biznesie.

Termin – 10/11 kwietnia 2015 r.,

Miejsce – ul. 17 stycznia 32 Warszawa, Hotel Gromada Lotnisko

więcej informacji na http://businesswomancongress.pl/

Marcin Painta – POSTRZEGANIE - Wystawa tyt. GRAND PRIX Konkursu MUZA 2014r.

Kartonovnia - Centrum, ul. Hoża 51, Warszawa.

Wernisaż wystawy: 19.03 o godz. 19:00/ Wystawa czynna do 16.04.2015 r.

Kurator wystawy – Edyta Dzierż

Podczas wernisażu zostanie oficjalnie ogłoszona tegoroczna MUZA – niezwykle wyjątkową i uznaną na całym świecie, o niekwestionowanym autorytecie artystka. Jednocześnie uruchominy zostanie Konkurs Artystyczny MUZA 2015.

 

Organizator zaprasza serdecznie na wernisaż – prośba o wcześniejsze potwierdzenie przybycia.

Magda Woźniak

Redaktor Naczelna

Art Imperium - Portal Kulturalny

 

ERA +48 606 37 38 39

PLAY +48 604 472 384

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

 

O MALARSTWIE MARCINA PAINTY - Historyk Sztuki, Katarzyna Kalina:

Malarstwo Marcina Painty z zaklętą w sobie energią słońca z dalekiego południa, tryskające życiodajną esencją najbardziej pierwotnych ludzkich potrzeb, przenika w umysł widza, dając mu natychmiastową satysfakcję przebywania z żywym obrazem. Konsekwentnie stosowana, doprowadzona do rangi szaleństwa, zasada horror vacui oraz surrealistyczne zestawienia przedmiotów rozbudzają niekończącą się lawinę myśli. Te lekkie na pozór zabawy, są skutkiem stosowania żelaznych wręcz zasad. Painta, wierny zestawianiu dopełniających się kolorów, które wydobywają się jedne z drugich, podczas gdy żaden z nich nie staje się dominujący, tworzą jedną, spójną płaszczyznę tego specyficznego ornamentu. Kompozycje, nie pozwalające na wizualne dodawanie, ostre kontury wypełnione kontrastującymi ze sobą pasami, kropami, „naiwnymi szlaczkami”, wibrują w oczach widza z intensywnością hipnozy. Każda kobieta ,każdy mężczyzna, dziecko, zwierzę, każdy przedmiot jest sam w sobie dekoracją, dodatkowo wypełnioną ornamentem. Widz musi poradzić sobie z natłokiem elementów, kolorów, wzorów i skojarzeń. Skojarzeń, które przypominają ekspresową podróż zahaczającą o ostre kontury i hiperrealizm malarstwa gotyckiego, przez koloryt i kompozycję sztuki ludowej po metafizyczność surrealizmu. Człowiek w tym malarstwie nie jest zakomponowanym przedmiotem, jest agresywnym podmiotem. Malarstwo Painty to zlewające się formalne intensywności, które służą jedynie niepokojącym przekazom egzystencjalnym. Człowiek pokryty intensywnie wzorami, otoczony sennymi wizjami to symbol człowieka tonącego w swoich myślach, w otaczających go przedmiotach, w atakującej go kulturze.  Marcin Painta jest prawdziwym kolorystą, jego genialna paleta, pozostaje w oczach widza jeszcze długo po realnym kontakcie z obrazem. Jednak to, co uszlachetnia malarstwo Marcina, to perfekcyjna spójność przebogatych form, kolorów i wizji.

Drapieżność tego malarstwa intuicyjnie odsyła nas do późnych prac Van Gogha a jego dysonansowe zestawienia barwne dzielone na płaszczyźnie obrazu ostrymi konturami i pozbawione wyraźnej głębi czy perspektywy przywodzą widzowi na myśl koncepcję syntetyzmu Paula Gauguina.

 

Polish Business Club zaprasza na szkolenie „techniki promocji firmy w Internecie”

 

Skuteczny marketing internetowy, czyli jak się dobrze reklamować w sieci?

 

Prowadzisz firmę? Zajmujesz się wizerunkiem i promocją usług? Dowiedz się, jakie treści musisz tworzyć, by znaleźć klientów za pomocą Internetu.

 

Już 26 lutego kolejne spotkanie otwarte Polish Business Clubu, gdzie oprócz dobrego lunchu i możliwości poszerzenia swoich kręgów biznesowych, otrzymasz też najcenniejszą dla każdej działalności wiedzę: jak pozyskać klientów?

 

Przedsiębiorco, czy wiesz:

 • - które z internetowych narzędzi marketingowych jest najlepsze?
 • - które z nich jest odpowiednie dla Twojego typu działalności?
 • - jak się reklamować w sieci, by jednocześnie pracować nad wizerunkiem i PRem?
 • - z których znanych internetowych kampanii marketingowych powinieneś czerpać wzór?

 

Prelekcję na temat marketingu w sieci poprowadzi Michał Maciejewski, założyciel jednej z pierwszych agencji marketingu w mediach społecznościowych, autor kampanii wizerunkowych dla takich firm, jak: Citi Handlowy, De Agostini, Link4, Księgarnie Matras, Microsoft, Morliny, Opel, Philips, Żywiec Zdrój.

 

Przyjdź na Business Lunch, a będziesz uczestniczyć także w spotkaniu networkingowym, które jest najlepszą możliwością zareklamowania swojej firmy na żywo. Zjedz obiad w eleganckiej restauracji Endorfina, w towarzystwie osób, które mogą okazać się Twoimi klientami, partnerami biznesowymi, ludźmi, którzy Cię kiedyś zarekomendują.

 

Liczba miejsc na lunchu jest ograniczona. Zapisz się już teraz:

www.warsaw.plbcclub.pl

 

Polish Business Club przygotował atrakcyjne zniżki. Rejestrując się on-line, płacisz 20% mniej niż gotówką na miejscu w dniu szkolenia. Dodatkowe zniżki można pozyskać dla osób towarzyszących, od razu po rejestracji.

 

Dodatkowo, osoby rejestrujące się online, będą miały możliwość zaprezentowania swojej działalności pozostałym uczestnikom spotkania w formie prezentacji multimedialnej w części networkingowej.

 

Zdobądź najważniejszą dla Ciebie wiedzę, pozyskaj nowe kontakty i przyciągnij klientów! Drzwi do sukcesu są tuż, tuż. Oto klucz:

www.warsaw.plbcclub.pl

 

Dodatkowo, skorzystaj z kodu rabatowego, który przygotowaliśmy dla naszych czytelników.

Podczas rejestracji online, wpisz: funddumpl-plbc i ciesz się 10 % zniżką, którą otrzymujesz dzięki naszemu patronatowi społecznościowemu.

 

Polish Business Club zaprasza na szkolenie „nowoczesne narzędzia sprzedażowe”

Nowoczesne narzędzia sprzedażowe - dowiedz się, jak nieinwazyjnie zacząć sprzedawać więcej!

 

Polish Business Club przeanalizował dane na temat firm, takich jak Twoja. Już wie, jakie czynniki powodują, że Twój rozwój jest powolniejszy, niż zakładałeś.

 

Brakuje Ci trzech rzeczy:

 • - dobrych, trwałych kontaktów i ich rekomendacji,
 • - skutecznego, nowoczesnego i nieinwazyjnego marketingu,
 • - zrewidowania i ulepszenia efektywności czasu Twojej pracy.

 

Kiedy je połączysz, odkryjesz sposób, w jaki działają firmy, którym się udaje. Jak widzisz, to żadna tajemnica. Każdy może się tego nauczyć. Wystarczy mieć dobrego nauczyciela.

 

Polish Business Club działa w oparciu o misję rozwoju polskiej przedsiębiorczości. Dlatego stworzył szkolenie, które w przystępny sposób ma Ci pokazać, gdzie popełniasz błędy i jak możesz ich uniknąć. Dodatkowo, podczas szkolenia nauczysz się, m.in.:

 • - jak szybko zdobywać zaufanie?
 • - jak dać się zapamiętać i sprawić, by klienci wybrali właśnie Ciebie?
 • - sposobu na kreatywny marketing, nowego światowego trendu, który dopiero wchodzi na polski rynek,
 • - pozyskiwania skutecznych rekomendacji dla swoich usług i produktów,
 • - budowania opowieści, które zaczną sprzedawać za Ciebie,
 • - gospodarowania czasem pracy, by pogodzić firmę z życiem prywatnym,
 • - delegowania obowiązków i prawidłowego wyznaczania celów w czasie.

 

Jeśli zajmujesz się sprzedażą usług lub produktów, sam prowadzisz firmę bądź zatrudniasz handlowców, to szkolenie na pewno pomoże Ci zwiększyć efektywność Waszej pracy.

 

Uczestnicząc w szkoleniu otrzymasz także:

 • - sponsorowany udział w spotkaniu biznesowym Polish Business Club (o wartości 100 zł), na którym będziesz mógł w praktyce zastosować wiedzę, nabytą podczas szkolenia, zareklamować swoją działalność i pozyskać nowe kontakty biznesowe,
 • - książkę jednego z prelegentów na temat skutecznego storytellingu,
 • - kod rabatowy o wartości 10 % dla osoby towarzyszącej,
 • - dodatkowe materiały na płycie,
 • - zniżkę na lunch w restauracji Millennium Plaza.

 

Aktualna specjalna cena wynosi: 600 zł

 

Data: 17 marca 2015 r.

 

Miejsce: Millennium Plaza, Warszawa

 

Więcej informacji na temat szkolenia i prelegentów znajdziesz tu:

 

http://www.szkolenie.plbc.pl

 

Z każdym tygodniem cena rośnie. Zapisz się już dziś!

 

Dodatkowo, skorzystaj z kodu rabatowego, który przygotowaliśmy dla naszych czytelników.

 

Podczas rejestracji online, wpisz: funddumpl-plbc

 

i ciesz się 10 % zniżką, którą otrzymujesz dzięki naszemu patronatowi społecznościowemu.

 

Polish Business Club zaprasza na Business Lunch

29 stycznia Polish Business Club organizuje Business Lunch, podczas którego przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się ze zmianami w Ustawie o ochronie danych osobowych. Nowe przepisy dotyczą właścicieli nawet najmniejszych firm. Nad ich wdrożeniem oraz przestrzeganiem czuwa Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Jak co miesiąc, Polish Business Club organizuje spotkanie networkingowe połączone z prelekcją na ważny dla każdego przedsiębiorcy temat. Tym razem będą to nowelizacje Ustawy o ochronie danych osobowych, które weszły w życie w styczniu 2015 roku. Kary za ich nieprzestrzeganie mają być słone, nawet do 2 % rocznego obrotu firmy. Czytaj więcej na :

http://plbclub.pl/aktualnosci/item/459-przedsiebiorco-kary-beda-slone-z-nami-mozesz-ich-uniknac.html

 Właściciele firm nauczyli się  już pytać o zgodę na przetwarzanie danych oraz informować o celu ich przetwarzania. Ale…

- czy każdy przedsiębiorca wie, jakie ma obowiązki, związane  z ochroną kontaktów, które gromadzi?

- czy potrafi właściwie  je przetwarzać?

- czy zna swoje obowiązki względem osób, których dane dotyczą oraz instytucji państwowych, które to kontrolują?

- czy zdaje sobie sprawę z tego, co musi zrobić, by uniknąć kar ze strony GIODO?

Odpowiedzi  na te i inne pytania poda specjalista od spraw ochrony danych osobowych, profesjonalny administrator ochrony danych, Patryk Koralewski - radca prawny, doktorant Polskiej Akademii Nauk, ekspert z CertyfikatBDO.pl

Przedsiębiorcy spotkają się 29 stycznia o godz. 12.00 w Kafe Zielony Niedźwiedź (Smolna 4).

Aby dołączyć do spotkania, należy zarejestrować się na stronie  www.warsaw.plbclub.pl

Każdy uczestnik spotkania ma możliwość zaprezentowania swojej działalności w krótkim wystąpieniu, co stanowi najbardziej skuteczną reklamę na rynku.

Polish Business Club daje możliwość do networkingu, a co za tym idzie, pozyskania niezwykle przydatnej wiedzy biznesowej. To także, a może przede wszystkim, okazja do poznania naszego klubu od wewnątrz i nawiązania cennych kontaktów biznesowych z członkami naszego klubu w kameralnej, familiarnej atmosferze.

Koszt udziału w spotkaniu to 80 złbrutto przy rejestracji on-line. Na uczestników oraz dla osób towarzyszących przy rejestracji on-line czekają także dodatkowe zniżki za podaniem kodu rabatowego funddumpl-plbc. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy na Regaty zamknięte

 Fundacja Dumni Polską informuje, że w dniu dzisiejszym zamknięte zostały zapisy dla uczestników chętnych do udziału w I Otwartych Regatach Fundacji Dumni Polską. Do udziału zgłosiło się łącznie ponad 100 zawodników. Regaty odbędą się na jeziorze Niegocin.

I Otwarte Regaty Fundacji Dumni Polską

29 września 2014 roku Fundacja po raz pierwszy będzie organizatorem I Otwartych Regat Fundacji Dumni Polską. Zawody w klasie Omega odbędą się na Jeziorze Niegocin w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego AZS w Wilkasach.

 

 

Partnerami Wydarzenia są: Henri Lloyd, PKO Bank Polski oraz Men's Health.

 

 

 

Zapraszamy na wystawę Olgi Bukowskiej

"Dumni Polską" zapraszają na wystawę "Reaktywacje" Olgi Bukowskiej. Wystawa organizowana jest przez Art Show Galeria i będzie dostępna w Galerii Schody (ul. Nowy Świat 39 w Warszawie) do 16 maja. Serdecznie zapraszamy!